BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
Pomoc dla saperów z Gliwic
31.10.2019
Blisko 30 litrów krwi oddali w środę, 30 października, żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu podczas zbiórki krwi zorganizowanej w ramach ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa pod hasłem "SAPERZY".

Do nieszczęśliwego wypadku doszło 8 października, około godziny 13.40, podczas usuwania przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych w Kuźni Raciborskiej. Po niekontrolowanym wybuchu nagła śmierć przedwcześnie zabrała z naszego grona 3 saperów służących w 29 Patrolu Rozminowania 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic. Odeszli przedwcześnie jak wszyscy, którzy są nam bliscy. Pozostawili niezrealizowane marzenia, a przede wszystkich kochające żony, dzieci, rodziców, swoich bliskich. Polegli wykonując zadanie bojowe w czasie pokoju. W trakcie tego tragicznego zdarzenia poważne obrażenia odniosło dwóch saperów. Żołnierze Ci wymagają długotrwałego specjalistycznego leczenia.

W związku z tym wypadkiem w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju prowadzona jest honorowa zbiórka krwi pod hasłem "SAPERZY". 8. Flotylla Obrony Wybrzeża odpowiadając na apel o pomoc dołączyła się do akcji. W zbiórce krwi zorganizowanej na terenie Portu Wojennego w Świnoujściu udział wzięli chętni żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej. Dodatkowo w świnoujskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa można w dalszym ciągu honorowo oddać krew na hasło "SAPERZY" poza godzinami służbowymi, w dogodnym terminie. W sumie udało się już pozyskać prawie 30 litrów krwi.


GALERIADodatkowo w związku z dramatem rodzin żołnierzy, zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wpłatę środków, które zostaną przeznaczone na pomoc najbliższym poszkodowanych oraz na leczenie rannych. Każda wpłata, choć na chwilę pozwoli zabezpieczyć finansową przyszłość rodzinom poległych jak i pomoże w leczeniu rannych.Środki pieniężne na ten cel można przekazać na konto:
Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego
Ul. Długa 13/15, 00-238 Warszawa
Nr rachunku: 31 1240 1138 1111 0010 0687 3166
Tytułem: "Saperzy z Gliwic"

Zbiórka prowadzona jest do 31.01.2020 r.W ramach wpłaty przez jedną osobę można przekazać środki do kwoty 4902 zł, jako kwotę korzystającą ze zwolnienia od spadku i darowizn. 100% wpłaconych środków zostanie przekazane potrzebującym. Wszelkich informacji dotyczących zbiórki udzieli płk Artur Talik, tel. 727016479.


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych