BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
Pasowanie na ucznia szkoły podstawowej w Troszynie
30.10.2019
W środę, 30 października, na pokładzie okrętu transportowo-minowego ORP Poznań miało miejsce szczególne wydarzenie. Uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej w Troszynie pasowani zostali uroczyście na uczniów.

Na pokładzie okrętu dziewczynki i chłopcy, łącznie 11 uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Troszynie, stali się uczniami. Uroczystość poprowadził oraz dokonał aktu pasowania kordzikiem oficerskim Marynarki Wojennej dowódca okrętu komandor podporucznik Krzysztof Lewandowski. Uczniowie ślubowali sumienną naukę i rzetelne wywiązywanie się z obowiązków uczniowskich. Na pamiątkę, każde z dzieci odbiło odcisk palca na akcie ślubowania. Z okazji wstąpienia do grona uczniów, życzenia osiągania jak najlepszych wyników w nauce złożył dzieciom dyrektor szkoły pan Piotr Karliński. Po zakończeniu uroczystości wszyscy goście zaproszeni zostali do zwiedzenia okrętu.

Pasowanie na ucznia na pokładzie okrętu stało się już tradycją Szkoły Podstawowej z Troszyna. Dzięki szczególnemu miejscu, jakim jest okręt, wydarzenie to nabiera wyjątkowo atrakcyjnej formy i na długo zapada w pamięć młodym uczestnikom.GALERIA


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych