BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
02.08.2019
W czwartek, 1 sierpnia, punktualnie o godzinie 17.00 rozpoczęły się obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Delegacje władz cywilnych i wojskowych świnoujskiego garnizonu uczestniczyły w uroczystościach upamiętniających to wydarzenie.

Główne uroczystości związane z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego miały miejsce pod pomnikiem Orła Białego. W uroczystej zbiórce uczestniczyli przedstawiciele władz miejskich, delegacje wojska oraz służb mundurowych, środowiska kombatanckie, harcerze oraz mieszkańcy miasta. Zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez świnoujską młodzież. Delegacje złożyły pod pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów. Na czele delegacji 8. Flotylli Obrony Wybrzeża stał komandor Piotr Nieć, dowódcy flotylli.


Punktualnie o godzinie 17.00 w mieście włączone zostały syreny alarmowe, a na okrętach stacjonujących w świnoujskim Porcie Wojennym uruchomiono tyfony. Zwyczaj ten przypomina o bohaterstwie i heroicznej walce o wolność uczestników powstania.

 

 

GALERIA

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych