BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
Dni Morza i Święto Marynarki Wojennej w Dziwnowie
09.07.2019
Biesiada rybacka, pokazy ratownicze, zabawy, koncert Orkiestry Wojskowej, czy możliwość wejścia na okręty Marynarki Wojennej to niektóre tylko atrakcje zakończonych Dni Morza i Święta Marynarki Wojennej w Dziwnowie.

W miniony weekend, 7 - 8 lipca, jak co roku odbyły się obchody Dni Morza i Święta Marynarki Wojennej w Dziwnowie. Gościły na nich tłumy mieszkańców i turystów odpoczywających na Pomorzu Zachodnim. Podczas tegorocznego festynu organizatorzy zapewnili społeczeństwu szereg atrakcji. Były to m.in. koncert Orkiestry Wojskowej, pokazy ratownictwa wodnego przez służby SAR i WOPR, prezentacja zwyczajów chrztu morskiego. Impreza wzbogacona była koncertami zespołów szantowych, a wieczór zakończył kilkunastominutowy pokaz sztucznych ogni. Odbył się także targ rybny i biesiada rybacka, w trakcie którego miejscowi rybacy częstowali własnoręcznie przygotowanymi potrawami z ryb. Dopełnieniem całości była możliwość wejścia na okręty Marynarki Wojennej. Swój pokład otworzyły dla gości trałowiec ORP Drużno oraz kuter transportowy nr. burt. 853 z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Niedzielne uroczystości rozpoczęto od mszy świętej w kościele pw. św. Józefa. Następnie mieszkańcy miasta oraz goście przemaszerowali ulicami miasta za świnoujską Orkiestrą Wojskową na Wybrzeże Kościuszkowskie. Już tradycyjnie miało tu miejsce odsłonięcie tablicy pamiątkowej, tym razem upamiętniającej okręt ORP "Puck". Uroczystość ta odbyła się w asyście kompanii honorowej i sztandaru 8. Batalionu Saperów Marynarki Wojennej.GALERIA


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych