BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
Festyn rodzinny z Okazji Dnia Dziecka
01.06.2019
W sobotę, 1 czerwca, na terenie Portu Wojennego w Świnoujściu odbył się piknik rodzinny dla kadry, pracowników wojska i ich rodzin. Na zorganizowanej przez Klub 8. Flotylli Obrony Wybrzeża imprezie świętowano Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Dla uczestniczących w pikniku gości przygotowanych zostało wiele atrakcji. Chętne dzieci udały się w rejs po porcie łodzią hybrydową, można było skorzystać z okazji do przejażdżki ambulansem czy też wozem Wojskowej Straży Pożarnej. Nurkowie 12. Dywizjonu Trałowców przeprowadzili dla uczestników festynu pokaz sprzętu grupy nurków - minerów. Emocje i dobry nastrój zgromadzonych dzieci podgrzewały zabawy oraz konkursy z aktorami z Teatru Pomarańczowy Cylinder.

Wszystkie dzieci mogły odwiedzić specjalnie przygotowane kolorowe miasteczko i skorzystać z wielu atrakcji. Największą, a zarazem najbardziej obleganą była dmuchana zjeżdżalnia "Myszka Miki". Powodzeniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa "Latarnia Morska", a najmłodsi chętnie gościli w zamku "Alladyn". Tradycyjnie, można było zjeść pyszną żołnierską grochówkę oraz upiec kiełbaski przy ognisku.

Piknik z Okazji Dnia Dziecka miał charakter radosnego spotkania w gronie rodzinnym, współpracujących ze sobą na co dzień ludzi. Pozwolił on na zintegrowanie środowiska żołnierskiego. Była to interesująca forma spędzenia popołudnia w gronie rodzinnym, na szczęście w bardzo ciepłym i pogodnym dniu.

GALERIA


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych