BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
74. Rocznica zakończenia II Wojny Światowej w Europie
08.05.2019
W środę, 8 maja w garnizonach Świnoujście i Dziwnów odbyły się uroczystości upamiętniające 74. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej w Europie.

Z okazji 74. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej, na okrętach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podniesiona została wielka gala banderowa. O godzinie 12:30 na Placu Słowiańskim w Świnoujściu miały miejsce uroczystości z udziałem kompani honorowej oraz świnoujskiej Orkiestry Wojskowej. Delegacje 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych, kombatantów, harcerzy, placówek edukacyjnych, organizacji i instytucji oraz mieszkańcy miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem "Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej". W trakcie uroczystości odbyła się modlitwa w intencji poległych żołnierzy na frontach II Wojny Światowej, odczytano Apel Pamięci oraz oddano salwę honorową. Po uroczystościach na Placu Słowiańskim złożone zostały także kwiaty na świnoujskim cmentarzu komunalnym przy "Kwaterze Wiecznego Spoczynku Weteranów II Wojny Światowej".

Na terenie garnizonu Dziwnów uroczystości upamiętniające zakończenie II wojny światowej odbyły się na cmentarzu komunalnym w Kamieniu Pomorskim, gdzie nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem "Wieczna Chwała Bohaterom", odczytanie Apelu Pamięci oraz oddanie salwy honorowej. Uczestniczył w nich poczet sztandarowy, kompania honorowa oraz delegacje 8. Batalionu Saperów.GALERIA

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych