BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
Święto Narodowe Trzeciego Maja
03.05.2019
W piątek, 3 maja, marynarze z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Trzeciego Maja zorganizowanych w garnizonach Świnoujście i Dziwnów. Na okrętach flotylli podniesiono wielką galę banderową i zapalono galę świetlną.

O godzinie 10.00 w świnoujskim kościele pw. Chrystusa Króla, z udziałem asysty wojskowej, odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Uczestniczyły w niej delegacje z dowództwa flotylli, Komendy Portu Wojennego oraz jednostek wojskowych 8.FOW. Po mszy, na Placu Słowiańskim przy udziale kompanii honorowej flotylli oraz świnoujskiej orkiestry wojskowej delegacje wojska, policji i pozostałych służb mundurowych, lokalnych władz, instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem "Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej". Bezpośrednio po uroczystościach w muszli koncertowej na promenadzie, odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Wojskowej Świnoujście.

Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja o godzinie 08.00 na wszystkich okrętach flotylli podniesiona została wielka gala banderowa, a po zachodzie słońca zapalona gala świetlna.

W Dziwnowie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym pw. Świętego Józefa. Następnie przy "Pomniku Zwycięstwa" miała miejsce uroczystość złożenia wiązanek i kwiatów. W dziwnowskich uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy, kompania honorowa oraz delegacje 8. Batalionu Saperów.

Poczet sztandarowy z 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego reprezentował 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża uczestnicząc w wielkiej defiladzie Wojska Polskiego oraz służb mundurowych pod hasłem "Silni w sojuszach" zorganizowanej z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO i 15. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej w Warszawie.


Galeria


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych