BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
05.12.2018
Przez najbliższe dni, od 5 do 7 grudnia, na terenie Świnoujścia przeprowadzona zostanie kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej".

Kampania "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, jest realizowana w formule tzw. "tygodni rekrutacyjnych". Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszają mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. Żołnierze w bezpośrednich rozmowach informują o możliwych ścieżkach kariery w wojsku i o przebiegu wojskowej służby na bazie własnych doświadczeń. Żołnierze będą również prezentować swoje wyposażenie oraz obsługiwany sprzęt. Zainteresowani służbą wojskową oprócz rozmowy z żołnierzami otrzymają także materiały informacyjne, aby móc podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.

W Świnoujściu punkt promocyjno-informacyjny zostanie zorganizowany w dniach 5-7 grudnia w budynku Poczty Polskiej przy ul. Piłsudskiego 1.

Głównym celem Ministerstwa Obrony Narodowej jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na atrakcyjne perspektywy i korzyści, jakie niesie za sobą służba wojskowa. Kampania jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania wojskiem i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem.

Głównym celem kampanii jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej, obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych - szeregowych, podoficerów i oficerów.

Wszystkie niezbędne informacje na temat kampanii "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej - http://mon.gov.pl/zostan-zolnierzem/.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych