BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
Piknik marynarski z okazji 100. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej
22.11.2018
Już w najbliższą niedzielę, 25 listopada, świnoujscy marynarze zapraszają do wspólnego świętowania. Z okazji 100. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej, na terenie Świnoujścia odbędzie się piknik marynarski.

W środę, 28 listopada, mija 100 lat od dnia, w którym Naczelnik Państwa - marszałek Józef Piłsudski swoim dekretem powołał do życia Marynarkę Polską.

W związku z tymi wydarzeniami w niedzielę, 25 listopada, w godzinach 11:00 - 15:00 przy Wybrzeżu Władysława IV (na wysokości Muzeum Rybołówstwa Morskiego) zacumują i udostępnią swoje pokłady do zwiedzania dwa okręty 8. Flotylli Obrony Wybrzeża: okręt transportowo-minowy ORP "Gniezno" oraz trałowiec ORP "Bukowo". Oprócz jednostek pływających będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy stanowiący wyposażenie jednostek wchodzących w skład 8.FOW m.in.: 8. Batalionu Saperów i 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa oraz sprzęt specjalistyczny Grupy Nurków-Minerów z 12. Dywizjonu Trałowców. Saperzy zaprezentują swój sprzęt używany w codziennej pracy m.in.: specjalistyczny pojazd do przewozu materiałów niebezpiecznych, quada oraz wyposażenie patroli rozminowania takie jak wykrywacze metalu i zdalnie sterowane roboty. Będzie możliwość przymierzyć się do trenażera przeciwlotniczego zestawu rakietowego typu Grom, który pod względem rozmieszczenia, wyposażenia i zasad obsługi odzwierciedla rzeczywisty zestaw rakietowy. Nie zabraknie również marynarskiego poczęstunku. Na uczestników pikniku czeka wojskowa grochówka.

Niedzielne świętowanie marynarze rozpoczną od mszy świętej z okazji 100. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej z udziałem asysty honorowej i Orkiestry Wojskowej w Kościele Garnizonowym, ul. Piłsudskiego 43.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia tego dnia z marynarzami 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.


GALERIA

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych