BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
53 lata 12. Wolińskiego Dywizjonu Trałowców
11.06.2018
W piątek, 8 czerwca, podczas uroczystego apelu w Porcie Wojennym Świnoujście, marynarze, pracownicy i goście 12. "Wolińskiego" Dywizjonu Trałowców świętowali 53 rocznicę powstania jednostki.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się o godzinie 8.00 podniesieniem wielkiej gali banderowej na okrętach dywizjonu. Jubileuszową zbiórkę stanu osobowego zainaugurował o godzinie 12.00 dowódca dywizjonu komandor porucznik Robert Lisowski. Na uroczystość zaproszonych zostało wielu gości, wśród których obecni byli m.in. zastępca dowódcy świnoujskiej flotylli komandor Zygmunt Białogłowski, szef sztabu 8.FOW komandor Andrzej Wojtkowiak, dowódcy jednostek wojskowych 8.FOW oraz byli dowódcy 12. Dywizjonu Trałowców, rezerwiści i byli pracownicy jednostki.

W czasie zbiórki przypomniano rodowód i historię dywizjonu, oraz dokonania, którymi mogła pochwalić się cała jednostka jak i służący na przestrzeni lat w jej strukturach poszczególni ludzie i okręty. Święto było również okazją do nadania wyróżnień marynarzom i pracownikom, którzy szczególnie przysłużyli się jednostce swoją pracą i zaangażowaniem.


12. "Woliński" Dywizjon Trałowców jest oddziałem taktycznym 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przeznaczonym do wykonywania zadań obrony przeciwminowej - trałowania, poszukiwania, wykrywania i niszczenia min, niszczenia zagród minowych oraz obrony przeciwminowej zespołów okrętów na przejściu morzem. Dowódcą Dywizjonu jest komandor porucznik Robert Lisowski.

GALERIA


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych