BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
Wizyta kadry 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża
02.04.2019
We wtorek, 2 kwietnia, na terenie Portu Wojennego w Świnoujściu gościli przedstawiciele kadry 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Wizyta miała na celu zapoznanie kadry 15.GBZ ze specyfiką i obszarem działalności jednostek wojskowych flotylli. Gości przywitał Szef Szkolenia 8.FOW. W ramach spotkania żołnierzom przedstawiono strukturę, przeznaczenie, zadania flotylli oraz wybrane elementy jej działalności w ramach ćwiczeń i operacji zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. Zorganizowano pokaz sprzętu i uzbrojenia, w tym pokaz dynamiczny załadunku i wyładunku techniki wojskowej na ORP "Gniezno". Podczas pokazu na pokład okrętu transportowo-minowego załadowano 3 pojazdy różnego typu, aby lepiej zaprezentować charakterystykę tego typu operacji. W trakcie załadunku dowódca okrętu przedstawił metodykę wprowadzania pojazdów na pokład oraz procedury związane z bezpieczeństwem operacji załadunku i rozładunku. W dalszej części uczestnicy zwiedzili okręt i zapoznali się z warunkami służby na morzu.

Wizyta żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża była doskonałą okazją do nawiązania szerszej współpracy przed realizacją przyszłych zadań.GALERIA

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych