BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
Matka chrzestna sztandaru
25.03.2019
W czwartek, 21 marca, kapitan marynarki Katarzyna Mazurek została matką chrzestną nowego sztandaru Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie.

W trakcie uroczystości związanych z 75-leciem Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie odbyła się ceremonia pożegnania dotychczasowego sztandaru szkoły i przyjęcia nowego. Kapitan marynarki Katarzyna Mazurek jako absolwentka tej szkoły została poproszona o przyjęcie godności matki chrzestnej.

Kapitan marynarki Katarzyna Mazurek była pierwszą kobietą w historii Marynarki Wojennej, której powierzono dowodzenie okrętem. W listopadzie 2016 roku została dowódcą ORP "Lublin" - Okrętu Transportowo - Minowego ze składu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Uroczystość została przeprowadzona w oparciu o ceremoniał wojskowy. Poczty sztandarowe wystawiły klasy o profilu wojskowym. Podczas uroczystości fundatorzy i goście honorowi symbolicznie wbili gwoździe pamiątkowe w drzewiec sztandaru.

W swoim wystąpieniu kapitan marynarki Katarzyna Mazurek podziękowała za wyróżnienie jej tytułem matki chrzestnej sztandaru oraz podkreśliła, na swoim przykładzie, że warto dążyć do realizacji nawet najodważniejszych marzeń. Sama uroczystość była doskonałą okazją do propagowania marynarskiego rzemiosła oraz promocji Marynarki Wojennej przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży.


GALERIA


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych