BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
100. Rocznica Odzyskania Niepodległości
09.11.2018
W niedzielę, 11 listopada, w całym kraju świętowana będzie 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości.

Na okrętach stacjonujących w Porcie Wojennym w Świnoujściu podniesiona zostanie Wielka Gala Banderowa, a po zachodzie słońca zapalona Gala Świetlna. Marynarze wystawią posterunki honorowe, złożą kwiaty w miejscach pamięci, wezmą udział w nabożeństwach w intencji Ojczyzny oraz wszystkich imprezach towarzyszących zorganizowanych z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się już w piątek, 09 listopada. Na zbiórkach stanów osobowych zorganizowanych w jednostkach wojskowych wchodzących w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odczytane zostaną rozkazy okolicznościowe, wręczone wyróżnienia oraz awanse na kolejne stopnie wojskowe. Natomiast w sobotę, 10 listopada, delegacja 8. Batalionu Saperów wraz z pocztem sztandarowym i kompanią honorową wezmą udział w uroczystościach z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Dziwnowie.

W dniu 11 listopada, przedstawiciele Dowództwa oraz jednostek 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, kompania honorowa, asysta honorowa, sztandar świnoujskiej Komendy Portu Wojennego oraz Orkiestra Wojskowa uczestniczyć będą w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Świnoujściu. Zaś w Międzyzdrojach obecna będzie delegacja 8.Dywizjonu Przeciwlotniczego wraz z kompanią honorową oraz pocztem sztandarowym jednostki. W Szczecinie, w godzinach 12:00 - 16:00 swój pokład do zwiedzania udostępni Okręt Dowodzenia Siłami Obrony Przeciwminowej ORP "Kontradmirał X. Czernicki".Plan obchodów Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada:


Świnoujście


08.00 Uroczyste podniesienie Wielkiej Gali Banderowej, a po zachodzie słońca Gali Świetlnej na okrętach 8.FOW;
10.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Chrystusa Króla;
11.00 Uroczystości przy pomniku "Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej" na placu Słowiańskim z udziałem delegacji z jednostek 8.FOW, pocztu sztandarowego i flagowego, asysty honorowej, kompanii honorowej oraz świnoujskiej Orkiestry Wojskowej;
11:00 - 14:00 Udostępnienie do zwiedzania Sali Tradycji znajdującej się w Klubie 8.FOW przy ulicy J.Piłsudskiego 45;
12:00 - 14:00 Festyn z okazji Narodowego Święta Niepodległości na Placu Wolności w Świnoujściu. Festyn rozpocznie się koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Wojskowej.GALERIE


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych