BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu
12.08.2018
Jak co roku w połowie sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. W tym roku uroczystości o charakterze patriotycznym i kulturalnym odbędą się we wtorek oraz w środę.

Święta wojskowe organizowane na terenie garnizonu Świnoujście już na stałe wpisały się w kalendarz miejskich uroczystości. Są one istotnym elementem kultywowania chlubnych tradycji oręża polskiego, służą integracji wojska z lokalnym społeczeństwem oraz podkreślają ciągłość istnienia Sił Zbrojnych Państwa. W jednostkach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża obchody Święta WP rozpoczną się już we wtorek 14 sierpnia. Żołnierze i pracownicy wojska spotkają się na uroczystych zbiórkach, gdzie odczytane zostaną rozkazy okolicznościowe. Jak co roku zaplanowano też szereg uroczystości i pokazów dostępnych dla społeczeństwa. Zapraszamy Państwa do świętowania razem ze świnoujskimi marynarzami. Plan tegorocznych uroczystości i imprez przedstawiamy poniżej:

 

WTOREK, 14 SIERPNIA:

 

godz. 10:00 Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, władz wojskowych i samorządowych, służb mundurowych, organizacji, związków i stowarzyszeń kombatanckich połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej „Związku Inwalidów Wojennych RP”. Kościół Garnizonowy, ul. Piłsudskiego 43

 

godz. 11:30 Uroczysty Apel z okazji Święta Wojska Polskiego i 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej przed pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej”, w tym m.in.: podniesienie flagi państwowej, odegranie hymnu państwowego oraz składanie kwiatów i wieńców. Bezpośrednio po urczystości będzie miał miejsce koncert w wykonaniu świnoujskiej Orkiestry Wojskowej. Plac Słowiański

 

godz. 14:00 - 18:00 Zwiedzanie okrętów 8. FOW, Wybrzeże Władysława IV (na wysokości Placu Rybaka)

 

ŚRODA, 15 SIERPNIA:

 

 

godz. 10:00 - 12:00 i 13:00-18:00 Zwiedzanie okrętów 8. FOW oraz pokaz statyczny wojskowego sprzętu specjalistycznego, Wybrzeże Władysława IV (na wysokości Placu Rybaka)


godz. 16:00 Koncert promenadowy świnoujskiej Orkiestry Wojskowej, Promenada Miejska

 

 

 

GALERIE ZDJĘĆ:Uroczysta zbiórka


Msza święta


Uroczysty Apel


Pokaz sprzętu i zwiedzanie okrętów


Koncert Orkiestry Wojskowej


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych